חיפוש:   בכל האתר  בשמות הערכים  בקרדיטים     חפש  |  חיפוש תמונות בנושא:   חפש
   מפת האתר  |   כרגע באתר: 144 מבקרים   |  כניסה לדף האישי    
עורך: דייויד סלע
דבר העורך כתבו לעורך
| עמוד הבית | מי אנחנו | מרכז מידע לגולש | על נוסטלגיה ורטרו | קרדיטים | צרו קשר | גולשים כותבים
 

+   אביזרים וחפצים
+   אוספים ותחביבים
+   אז - וכעת
+   אירועים ושנים
+   ארכיון האישים
+   ארכיון הוידאו
+   ארכיון הישראליאנה
+   ארכיון הכרזות
+   ארכיון המצגות
+   ארכיון הקול
+   אתרי נוסטלגיה
+   בידור ופנאי
+   בקיבוץ
+   בריאות, טיפוח וניקיון
+   בשכונה
+   בתים ומבנים מספרים
+   גלויות בולים וסמלים
+   דירה ובניין
+   היום בהיסטוריה
+   המקום בו גרנו
+   העפלה ועליות לא”י
+   חג ומועד
+   טלוויזיה ורדיו
+   ילדות נשכחת
+   לבוש אופנה והנעלה
+   מוזיקה שיר וזמר
+   מזון ומשקה
+   משחקים וצעצועים
+   מתחם מורים
+   נוסטלגיה בצה”ל
+   ספורט
+   ספרות נוסטלגית
+   עבודה ומלאכה
+   פוליטיקה ובחירות
+   רדיו נוסטלגיה
+   רכב ותחבורה
+   רשת חברתית
+   שונות
+   שירותי גולש
+   שפה עברית
+   תיאטרון עברי
+   תקשורת מדיה ופרסום

האתר מוקדש לזכרו של
 יוסי פשרמן (פשי) ז"ל
2003 – 1954

מעל ל - 1100
סרטוני וידאו נוסטלגיים
בארכיון הוידאו שבאתר

יום העצמאות ה-7
 

הצוללת דקר
 

תל אביב הקטנה
 
 
תנועות ומפלגות פוליטיות

איגוד העובדים הציוניים הכלליםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

בשנת 1935 פרשו מ"הסתדרות העובדים הכללית" חברים שנמנו בחוץ לארץ עם מפלגת "הציונים הכלליים", ובשל היותם עובדים שכירים הצטרפו עם עלותם לארץ, להסתדרות. חברים אלה, הקימו הסתדרות עובדים נפרדת שנקראה בשם "ארגון העובדים הציוניים הכלליים", שהקימה לעצמה גם קופת חולים נפרדת.
הארגון הינו חלק מ"ברית הציונים הכלליים". הוא שלל את מלחמת המעמדות, לחם להסדר לאומי של ענייני העבודה על יסוד בוררות חובה ודרש הקמתן של לשכות עבודה משותפת עם נותני העבודה. בשנת 1956 חזרו למערכת המפלגות בהסתדרות והקימו מחדש את ''איגוד העובדים הציונים הכלליים'' - אך הפעם בתוך ההסתדרות. הם זכו ליותר מ-15,000 קולות בכל אחת מ-2 מערכות-הבחירות ב-1956 וב-1960, ואילו מ-1965 ואילך היו חלק מגח"ל, ומ-1973 הליכוד - בהסתדרות.
איגוד עובדים תכלת לבןהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סיעה שהקימו בשנת 1964 עובדים חברי ההסתדרות אשר מבחינה פוליטית השתייכו לתנועת החרות.

בשנת 1965 התמזגו עם ''ארגון העובדים הציונים כלליים'' והקימו יחד את גח"ל בהסתדרות, שנהפך מ-1973 ל''ליכוד''.
איחוד לאומיהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

האיחוד הלאומי הוקמה כרשימה ימנית-לאומית לקראת הבחירות לכנסת ה-15, לאחר שהמפלגות מולדת, חרות ותקומה החליטו לאחד כוחות.

הרשימה זכתה בבחירות לכנסת ה-15 בארבעה מנדטים. במהלך השנה הראשונה של הכנסת ה-15 התאחדה הסיעה עם סיעת ישראל ביתנו. אחד מחבריה - ח”כ מיכאל קליינר - נשאר מחוץ לסיעה החדשה. בבחירות לכנסת ה-16 התמודדה רשימת האיחוד הלאומי ברשימה אחת עם ישראל ביתנו, אך הסיעה התפצלה לקראת סוף כהונת הכנסת. בבחירות לכנסת ה-17 התמודדה רשימת האיחוד הלאומי ברשימה אחת עם המפד”ל.

בכנסת ה-15 כיהנו בה: בנימין אלון, צבי הנדל, רחבעם זאבי, חנן פורת ומיכאל קליינר.
בכנסת ה-16 כיהנו בה: אריה אלדד, בנימין אלון, אורי יהודה אריאל, צבי הנדל, יגאל יאסינוב, אליעזר כהן, אביגדור ליברמן, מיכאל נודלמן ויורי שטרן.
בכנסת ה-18 כיהנו בה: אריה אלדד, אורי יהודה אריאל, מיכאל בן-ארי ןיעקב (כצל`ה) כ”ץ.
איחוד לאומי - ישראל ביתנוהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

מפלגת ''ישראל ביתנו'' נוסדה ע''י אביגדור ליברמן בשנת 1999, וזכתה ב-4 ח''כ בכנסת ה-15. בבחירות לכנסת ה-16 זכתה ב-3 ח''כ (הופיעה ברשימה משותפת עם באיחוד הלאומי). בהופעה עצמאית לקראת הכנסת ה-17 (2003) זכתה ב-11 ח''כ, ולכנסת ה-18 (2009) ב-15 ח''כ. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 (2013) הוקמה רשימה משותפת לישראל ביתנו ולליכוד (בכנסת ה-18 –כיהן נתניהו כראש-הממשלה וליברמן כשר-החוץ).
אמונההרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

השם המלא הוא ''תלם אמונה''.

רשימת הרב י. עזרן לכנסת - פנתה לציבור הדתי - ולא הצליחה לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת.
אמונים.הרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סיעה שהקימו חברי הכנסת צבי הנדל וחנן פורת לאחר שפרשו מסיעת המפד”ל במהלך הכנסת ה-14. לפני הבחירות לכנסת ה-15 החליפו את שם הסיעה לתקומה. בבחירות לכנסת ה-15 התמודדה תקומה במסגרת האיחוד הלאומי.
אק”יהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אופוזיציה קומוניסטית ישראלית.
פלג של מקי אשר התפלג ממנה בשנת 1973 בראשותה של אסתר וילנסקה, על רקע אידיאולוגי. הקבוצה הפורשת טענה כי מק"י אינה שמאלנית דיה וכי היא מגלה סימני נטייה לציונות בנושא הסכסוך הישראלי ערבי.
בחירה דמוקרטיתהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סיעתם של חברי הכנסת רומן ברונפמן ואלכסנדר צינקר, שפרשו מסיעת ישראל בעלייה במהלך הכנסת ה-15. תחילה נקראה הסיעה מחר- מפלגת חברה ורפורמה. בבחירות לכנסת ה-16, התמודדה הבחירה הדמוקרטית במסגרת של רשימה משותפת עם מרצ ושחר.
גח”להרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

גוש חרות ליברלים.

הוקמה בכנסת החמישית בשנת 1965 כמעין פדרציה בין "חרות" ו"המפלגה הליברלית הישראלית" שפרשו ממנה רוב יוצאי המפלגה הפרוגרסיבית (והקימו את "המפלגה הליברלית העצמאית").

לקראת הבחירות לכנסת השישית (סוף 1965) החל תהליך של עיצוב מצע מדיני וחברתי משותף.
שתי החטיבות היו תמימות דעים כמעט בכל הנושאים הכלכליים החברתיים הפנימיים. בנושאים של מדיניות חוץ נטו הליברלים לפשרנות. אולם לאחר פרישת גח"ל מהממשלה בשנת 1970, בעקבות הפסקתה של מלחמת ההתשה - חלה הקצנה גם במחנה הליברלים, שאימצו להם את העיקרון של "שלמות ארץ ישראל המערבית" והתנגדות לחלוקתה מחדש.


בבחירות לכנסת השישית וכן בבחירות לכנסת השביעית (1969) קיבלה גח"ל 26 מושבים. בשנת 1973 לקראת הבחירות לכנסת השמינית, הרחיבה גח"ל את שורותיה וצירפה אליה את "המרכז החופשי" , הרשימה הממלכתית וכן חלק מגוף שהוקם אז, הקרוי "תנועת העבודה למען ארץ ישראל השלמה". שם הגוף הוסב ל"ליכוד", וגח"ל חדלה מלהתקיים.

למעבר לתצוגת הכרזות המלאה של המפלגה
גמלאי ישראל לכנסת - גי”להרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

גימלאי ישראל לכנסת – גי"ל.

הוקמה לקראת הבחירות לכנסת ה-14 (1996) אך לא עברה את אחוז החסימה. בבחירות לכנסת ה-17 (2006) זכו ב-7 ח''כ ובייצוג בממשלה. בבחירות 2009 שוב לא עברו את אחוז החסימה. המפלגה הודיעה כי בבחירות לכנסת ה-19 (2013) תתמודד בשם ''מפלגת דור – מפלגת הגמלאים החדשה''.    

בכנסת ה-17 כיהנו בה: רפי איתן, יעקב בן-יזרי, אלחנן גלזר, יצחק גלנטי, יצחק זיו, שרה מרום שלו ומשה שרוני.
גשר.הרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

מפלגה בראשותו של דוד לוי, שהוקמה ב-1995 לאחר שפרש מהליכוד. התייצבה לבחירות לכנסת ה-15 (1999) במסגרת ''ישראל אחת'' (גוש של שלוש המפלגות – העבודה, גשר ומימד – בראשות אהוד ברק).
ד”שהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

''התנועה הדמוקרטית לשינוי'', שבראשה עמד פרופ' יגאל ידין. הופיעה לראשונה באותיות ''יש'' בבחירות ל כנסת התשיעית (17.5.1977) וזכתה ב-302,265 קולות וב-15 חברי-כנסת. במהלך הקדנציה הראשונה שלה התפלגה ד''ש והתפוררה ולא חזרה להתמודד יותר בבחירות.

  
דגל התורההרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

דגל התורה - רשימה חרדית, שהוקמה ביוזמת הרב ש''ך (ראש החרדים ה''ליטאים'') לקראת הבחירות לכנסת ה - 12 (1988) וזכתה ב-2 ח''כ.

הרקע להקמתה היה חילוקי-דעות בעניינים פוליטיים ותורניים בין הזרם ה''ליטאי'' בקרב החרדים שהיה מורכב רובו ככולו מ''מתנגדים'' (לחסידות) לבין אנשי אגודת-ישראל, שבה שכנו זה בצד זה גם חסידים וגם ''מתנגדים''.

נוסף לכך גם קיים ניגוד פוליטי בין ה''ליטאים'' המתונים-פשרנים יותר בענייני גבולות המדינה ותגובות לעויינות הערבית, לבין אנשי ה''אגודה'' (כגון הרב פורוש) המצדדים בעמדות תקיפות יותר.
כאשר הולכים ה''ליטאים'' וה''אגודאים'' ברשימה משותפת (''המחנה התורני'') לכנסת, מוקצבים 2 מקומות מתוך 5 לאנשי ''דגל התורה''.
דורהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 


זוהי רשימה של עו''ד צבי סער, שבאה לייצג את ''הדור החדש'' - אולם לא הצליחה להיכנס לכנסת (בחירות 1977) וגם לא הופיעה בבחירות להסתדרות באותה שנה - ומאז נעלמה ואיננה.
דמוקרטים ישראליםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סיעה, בראשותו של שלום כהן, אשר פרשה מ"העולם הזה - כוח חדש" בתקופת כהונתה של הכנסת השביעית (1973). יחד עם "הפנתרים השחורים" הקימו גוש פוליטי אשר התמודד בבחירות לכנסת השמינית, אך לא עבר את אחוז החסימה.
דרך חדשההרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סיעה שהוקמה במהלך הכנסת ה-15 על ידי שלשה חברי כנסת - אמנון ליפקין-שחק, אורי סביר, ודליה רבין-פילוסוף - שפרשו ממפלגת המרכז. יומיים לאחר מכן, ליפקין-שחק וסביר התפטרו מהכנסת, והח”כים שבאו במקומם נכנסו לסיעת מפלגת המרכז. כעבור זמן הצטרפה רבין-פילוסוף לישראל אחת ודרך חדשה חדלה להתקיים.
האיחוד הארציהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

זהו קיצור של השם המלא:''רשימת האיחוד הארצי של הספרדים ובני עדות המזרח'' שהשתתפה בבחירות לכנסת הראשונה (25.1.1949) וקיבלה 15,287 קולות ארבעה חברי-כנסת, ובראשם בכור שלום שטרית שכיהן מטעם מפלגה זו כשר-המשטרה. מאוחר יותר הם הצטרפו למפא''י, ושטרית נבחר בכל פעם מחדש לתפקיד שר-המשטרה עד סוף ימיו .
האיחוד הלאומיהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

הוקם במרץ 1999 לקראת הבחירות במאי 1999 לכנסת ה-15 – כאיחוד של המפלגות מולדתתקומהחרות (בני בגין ומיכאל קליינר). כוונתם היתה ליצור סיעה חזקה שתמנע מנתניהו ויתורים נוספים, אחרי הוויתורים שוויתר בהסכם ואי בסוף 1998. זכו ל-4 ח''כ בלבד. בעקבות הכישלון הזה פרש בני בגין מן הכנסת (לדבריו ''נשאר מנהיג ללא המונים''). חלקים מהמפלגה הצטרפו, בתקופות שונות, לאיחוד עם המפד''ל, לקואליציה ממשלתית – וחלקים אחרים, בתקופות שונות ובהרכב אישי משתנה - להופעה עצמאית. בכנסת ה-18 (2009) זכו ב-4 ח''כ. ב-18 לאוקטובר 2012 התאחדו עם ''הבית היהודי''.

 
הצטרפו אלינו גם בפייסבוק
עדכונים - בלוגים - אירועים - אלבומי תמונות - סרטונים נדירים


שלח דף זה לחבר תגובות, הערות, והוספת מידע, מושגים ונושאים למנוי חינם על מגזין הנוסטלגיה"כובע טמבל" הוסף למועדפיםכל הזכויות שמורות © לאתר נוסטלגיה אונליין ו/או לבעלי התכנים, הדימויים והתצלומים.