חיפוש:   בכל האתר  בשמות הערכים  בקרדיטים     חפש  |  חיפוש תמונות בנושא:   חפש
   מפת האתר  |   כרגע באתר: 172 מבקרים   |  כניסה לדף האישי    
עורך: דייויד סלע
דבר העורך כתבו לעורך
| עמוד הבית | מי אנחנו | מרכז מידע לגולש | על נוסטלגיה ורטרו | קרדיטים | צרו קשר | גולשים כותבים
 

+   ?????? ?????
+   ?????? ????? ?÷?
+   אביזרים וחפצים
+   אוספים ותחביבים
+   אז - וכעת
+   אירועים ושנים
+   ארכיון האישים
+   ארכיון הוידאו
+   ארכיון הכרזות
+   ארכיון המצגות
+   ארכיון הקול
+   אתרי נוסטלגיה
+   בידור ופנאי
+   בקיבוץ
+   בריאות, טיפוח וניקיון
+   בשכונה
+   בתים ומבנים מספרים
+   גלויות בולים וסמלים
+   דירה ובניין
+   היום בהיסטוריה
+   המקום בו גרנו
+   העפלה ועליות לא”י
+   חג ומועד
+   טלוויזיה ורדיו
+   ילדות נשכחת
+   לבוש אופנה והנעלה
+   מוזיקה שיר וזמר
+   מזון ומשקה
+   משחקים וצעצועים
+   נוסטלגיה בצה”ל
+   ספורט
+   ספרות נוסטלגית
+   ספריית יהודה דקל
+   עבודה ומלאכה
+   פוליטיקה ובחירות
+   רדיו נוסטלגיה
+   רכב ותחבורה
+   רשת חברתית
+   שונות
+   שירותי גולש
+   שפה עברית
+   תיאטרון עברי
+   תעשייה עברית
+   תקשורת מדיה ופרסום

האתר מוקדש לזכרו של
 יוסי פשרמן (פשי) ז"ל
2003 – 1954

מעל ל - 1100
סרטוני וידאו נוסטלגיים
בארכיון הוידאו שבאתר

יום העצמאות ה-7
 

הצוללת דקר
 

תל אביב הקטנה
 
 
תוכניות טלוויזיה

מסע בין כוכביםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

מסע בין כוכבים (באנגלית: Star Trek) הוא זיכיון טלוויזיה אמריקני מסוגת המדע הבדיוני זוכה פרסי אמי‏, הוגו וסאטורן, שכולל כיום שש סדרות טלוויזיה ו-12 סרטי קולנוע, העוסקים בצוות ספינת החלל "אנטרפרייז" (ובהמשך גם תחנת חלל עמוק 9 וספינת החלל וויאג'ר) ותיאור הרפתקאותיהם שמתחילות במאה ה-22 ונמשכות עד המאה ה-24.
סדרות ההמשך מתארות דמויות, תקופות, מקומות ואירועים נוספים מהיקום הבדיוני שהוצג בסדרה המקורית.

ביקום של "מסע בין כוכבים" המין האנושי הצליח לפתח טיסות חלל מאוישות אשר מהירות יותר ממהירות האור, באמצעות טכנולוגיה המכונה "על-חלל" (Warp Drive), לאחר מלחמה גרעינית ותקופה פוסט-אפוקליפטית אשר התרחשו במהלך המאה ה-21. לפי קו הזמן של עלילת הסדרה טיסת ה"על-חלל" הראשונה התרחשה ב-5 באפריל 2063. בהמשך, בני האנוש הקימו את "פדרציית הכוכבים המאוחדת" (United Federation of Planets) אשר מהווה איחוד עם תרבויות החייזרים שונות. כתוצאה מהמפגש עם הוולקנים, גזע חייזרי מתקדם, האנושות רוכשת טכנולוגיות מתקדמות ומצליחה עד למאה ה-23 להתגבר על רוב הבעיות עימן התמודדה בעבר. העלילה של "מסע בין כוכבים" עוסקת בעיקר בהרפתקאותיהם של בני האנוש והגזעים החייזריים אשר משרתים יחדיו בצי הפדרציה.

הסכסוכים והממדים הפוליטיים המוצגים בסדרה, הם לעתים תכופות משלים למציאות התרבותית המודרנית - הסדרה המקורית עסקה בסוגיות מהותיות משנות השישים, כשם שלאחר מכן סדרות הבת של הסדרה שיקפו את הסוגיות הבוערות מהתקופות השונות בהם הופקו הסדרות השונות. הנושאים אשר תוארו בסדרה כוללים מלחמה ושלום, אוטוריטריזם, אימפריאליזם, מלחמת מעמדות, כלכלה, גזענות, זכויות אדם, סקסיזם, פמיניזם והתפקיד של הטכנולוגיה.

"מסע בין כוכבים" החלה את דרכה כסדרת טלוויזיה בשנת 1966 לאחר שהייתה בשלבי תכנון לפחות שש שנים לפני כן. אף על פי שהסדרה המקורית בוטלה לאחר העונה השלישית בשל רייטינג נמוך, היא שימשה כבסיס לחמש סדרות טלוויזיה נוספות של מסע בין כוכבים. בסך הכל נוצרו עד היום 726 פרקים ו-11 סרטי קולנוע בסדרה.  
מצב משפחתיהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סדרת פרקים ישראלית שעסקה במשפחה ממוצעת ובבעיות משפחה יומיומיות שקיימות בכל משפחה ישראלית ממוצעת.

בראש המשפחה היה האב ג'ק כהן והאמא היתה הגדולה מכולן - השחקנית המנוחה עדנה פלידל ז"ל, שהייתה מתייעצת עם יועץ דמיוני.
את הילדים שיחקו (בשמותיהם הטלוויזיונים) טוביק הקטן, אודי הבן האמצעי ויפעת הבוגרת.
מקבילית המוחותהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

מקבילית המוחות הייתה שעשועון ידע טלויזיוני שהופק על-ידי הערוץ הראשון של הטלויזיה הישראלית, והתבסס על התוכנית "Master Mind" מה-BBC.

את התוכנית הנחה יצחק שמעוני, שאף נתן לה את שמה העברי. בכל תוכנית השתתפו ארבעה מתמודדים, כשהטוב בכל תוכנית (זה שצבר את מספר הנקודות הגבוה ביותר בשני סיבובי הפתיחה) עבר לשלב גבוה יותר. מאפיין בולט של התוכנית היה משפט המחץ של המנחה, כשהצלצול הפסיקו בתום שתי הדקות שהוקצבו לכל משתתף: "התחלתי ולכן אסיים!". מקורו של המשפט, שהפך למיתולוגי ובזמנו עורר אסוציאציות קומיות, הוא במשפט שאמר מנחה התוכנית המקורית מנגוס מגנוסון ב-BBC באותה סיטואציה: "I've started so I'll finish". התוכנית שודרה בערוץ הראשון במשך עונות אחדות, כשבתום שלוש עונות נערך גמר הגמרים. יש לציין כי התוכנית שודרה לפני שהערוץ השני עלה לאוויר ופרסים יקרי-ערך עדיין לא היו נהוגים, כך שהמשתתפים ב"מקבילית המוחות" השתתפו יותר למען הפגנת הידע ולא עבור "תלושים לקניית ספרים" - הפרס בעונה הראשונה. בעונה האחרונה כשהיה הערוץ הראשון צריך כבר להתחרות בשעשועונים של הערוץ השני, הפרס לזוכה העונה היה טיסה ללונדון וחזרה.

 
מקגייוורהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

מקגייוור (אנגלית: MacGyver) הוא שמה של תוכנית טלוויזיה אמריקאית. בישראל שודרה הסדרה במקור בערוץ הראשון ושודרה מאז בערוצים רבים נוספים.

הסדרה מתרכזת בדמותו של מקגיוור, המשמש בתחילת הסדרה כסוכן מיוחד בשירות ארצות הברית, ומאוחר יותר משרת כסוכן של מוסד רב עוצמה וממשלתי-למחצה המכונה "ארגון הפיניקס". יעדיו ומפעיליו של ארגון זה נותרים לא ברורים במשך כל הסדרה, ואולם האחראי והמפעיל הישיר של מקגיוור, פיטר ת'ורנטון (מגולם על ידי השחקן דנה אלקר) מופיע בפרקים השונים. תכונתו הבולטת ביותר של מקגיוור, בה מתרכזת הסדרה, היא מציאת פתרונות יצירתיים לבעיות שונות הכוללים לרוב פתרונות מדעיים לבעיות פשוטות.

מקגיוור מתנגד בתוקף לאלימות ולפגיעה בסביבה. הוא לעולם אינו משתמש בנשק חם (להוציא את פרק הפיילוט, בו טרם התגבש עקרון זה) כתוצאה מטראומת ילדות שעבר, בה מת חברו הטוב בשל משחק בנשק. בהתאם לקו זה, מתנגד מקגיוור גם לשתיית אלכוהול, פגיעה בטבע וכדומה.

הדמויות

  • אנגוס מקגיוור - מקגיוור הוא גיבור פעולה אופטימי ואינטליגנטי באופן יוצא דופן אשר תמיד יעדיף בכל אפשרות לפתור סכסוכים מבלי להשתמש באמצעים אלימים. כאמור, הוא מסרב לשאת או להשתמש באקדח עקב תאונת ילדות בה גרם למותו של חבר באקדח. גם במקרים בהם ההמצאות המאולתרות שלו משמשות להתקפת יריבים עוינים, הוא תמיד עושה זאת מתוך הגנה עצמית, ובמידת האפשר, ינסה להשבית את יריבו ולהימנע מלגרום למותם.

  • פיטר ת'ורנטון - הבוס של מקגיוור והחבר הכי טוב שלו. בנוסף לשליחת מקגיוור לפעולות שונות, לאורך הסדרה פיט נאלץ פעמים רבות לחלץ את מקגיוור ממצבים שונים. לקראת סוף הסדרה דנה אלקר חלה בגלאוקומה ואיבד את מאור עיניו. התסריטאים החליטו לשלב פרט זה בסדרה, וכך גם ת'ורנטון הלך והתעוור.

  • ג'ק דלטון  - ידיד נוסף של מקגיוור, הנוטה גם הוא לסבך את מקגיוור בצרות כנגד רצונו. שקרן פתולוגי המזוהה בקריצה בלתי נשלטת כשהוא משקר. מחפש תמיד דרכים קלות להתעשר וגורר את מקגיוור נגד רצונו איתו. כל הדרכים הללו מתגלות כמסוכנות ונכשלות כאשר הוא ומקגיוור ניצלים בעור שיניהם מהאסונות אליהם הביא אותם דלטון (ובעיקר בזכות תושייתו של מקגיוור). לפני תחילת הסדרה, הפעיל רשת מוניות בה עבר מקגיוור כנהג, אך לאחר שמכוניתו הושמדה על ידי מרדוק, עבר מקגיוור לעבוד עבור ת'ורנטון.

  • מרדוק  - אחד מאויביו המוכשרים ביותר של מקגיוור. רוצח שכיר ואמן תחפושות. המפגש הראשוני ביניהם היה כשמקגיוור הסיע את פיטר ת'ורנטון (כשהשניים טרם הכירו) למקום בו קיווה לתפוס את מרדוק. התוכנית לא עלתה יפה, והם מצאו את עצמם בני ערובה בידי הרוצח, ונמלטו רק בזכות חשיבתו המהירה של מקגיוור. מרדוק נוטה לזייף את מותו, ובסוף כל פרק בו הופיע נראה כאילו מצא את מותו תוך כדי קריאה בשמו של מקגיוור. (לרוב תוך נפילה לתהום) עם זאת, לעולם לא מוצאים את גופתו, והוא מופיע בשנית מספר שנים לאחר מכן כשהוא מחפש נקמה.

  • פני פארקר - ידידה של מקגיוור, בעלת כשרון יוצא מן הכלל לסבך את עצמה ואת מקגיוור בצרות. הם נפגשו במזרח אירופה באחד הפרקים, כאשר ניסתה להיעזר בו כדי להתגונן מפני פושע שרדף אחריה.

  • הארי ג'קסון - סבו של מקגיוור. כשהוא מופיע לראשונה בסדרה, הם רחוקים מאד, כיוון שלא היו בקשר מאז מות אמו של מקגיוור (הארי לא היה מעוניין לראות את מקגיוור, כיוון שהזכיר לו את בתו). בעל תושייה רבה כשל נכדו, והשניים מוצאים עצמם נאבקים על חייהם מספר פעמים לאורך הסדרה. (כתוצאה מכך, מתקרבים השניים, ונעשים חברים קרובים)
מקמילן ואשתוהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זה
מרכוס וולביהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זה
משהו מהסרטיםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זה.
משחק השבתהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זה.

לשמיעת פתיח התוכנית
משימה בלתי אפשריתהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

משימה בלתי אפשרית (באנגלית: Mission: Impossible) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית ששודרה ברשת CBS מספטמבר 1966 ועד ספטמבר 1973. היא חזרה מאוחר יותר לטלוויזיה למשך שלוש עונות בין השנים 1988 עד 1990.
בישראל שודרה הגרסה הראשונה כאחת מסדרות הרכש הראשונות של הטלוויזיה הישראלית בסוף שנות הששים. בסוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים שודרו שתי הגרסאות בשעות אחר הצהריים במסגרת הרצועה היומית "רואים 6/6" ששודרה בטלוויזיה החינוכית. מאוחר יותר הופיעו שידורים חוזרים גם בערוצים אחרים.

הסדרה עסקה בצוות סוכנים חשאיים של ממשלת ארצות הברית, הנקרא כוח משימה בלתי אפשרית. הצוות נשלח למשימות חשאיות מטעם ממשלת ארצות הברית נגד ארגונים מרושעים, ארגוני פשע מאורגן, ועריצים ברחבי העולם. למרות שרוח המלחמה הקרה הורגשה ברקע של הסדרה, המאבקים החשאיים בין ארצות הברית וברית המועצות לא הוזכרו באופן ישיר במהלך הסדרה, ולא היו אף פעם נושא לפרק.

הפרקים הראשונים של הסדרה התמקדו בהפלתם של פוליטיקאים מושחתים ורודנים בקרב מדינות העולם השלישי. אולם ככל שהתקדמו העונות השתנה המוקד של פעילות הצוות, ובעונתה האחרונה של הסדרה המקורית, הפרקים שלה התמקדו במאבקים נגד מרגלים בתוך ארצות הברית וארגוני פשע מאורגן (השינוי נעשה כנראה מתוצאה של ביקורת בתוך ארצות הברית נגד מלחמת וייטנאם, שכנראה גרם לאי רצון לצפות בסדרה הממקדת בהתערבות של ארצות הברית בענייני מדינות אחרות).

כל אחד מפרקי הסדרה התחיל בסצנה בה מפקד הצוות (בעונה הראשונה הדמות דניאל בריגס, ומהעונה השנייה ועד לסיומה של הסדרה ג'ים פלפס) קיבל הודעה סודית ומוקלטת מראש, שהכילה בתוכה את המשימה שעליו לבצע. סצנה הזו התפרסמה (ולעתים קרובות היוותה גם מושא לחיקוי ופרודיה) ובמיוחד הקטע בהודעה בה היא מודיעה שהיא משמידה את עצמה תוך 5 שניות על מנת לא להשאיר שום עדות על קיומה של המשימה.

לאחר סצנה זו באה הסצנה הקבועה בה מנהיג הצוות, בוחר את אנשי צוותו מרשימה של מועמדים (למעט הופעה מזדמנת של כוכבים אורחים, ושינוי ליהוק בסדרה, הוא תמיד בחר את אותם אנשים). לאחר בחירת הצוות הייתה בדרך כלל באה הסצנה בה מתכננים אנשי הצוות תוכנית מסובכת על מנת לבצע את משימתם ולנצח את הנבל התורן (סצנת בחירת הצוות הורדה בעונות מאוחרות יותר של הסדרה).

הסדרה אופיינה בכך שתמיד תוכננה התוכנית המורכבת על ידי הגיבורים שמטרתה הייתה להפיל את הנבלים התורנים לידיו של החוק. התוכניות של הצוות תוכננו עד לפרט האחרון, וכמעט תמיד בוצעו בדקדקנות מושלמת, וללא פגמים.

המתח הדרמטי נוצר מסקרנות של הצופים לדעת איך יצליחו חברי צוות משימה בלתי אפשרית לתמרן את יריביהם ללא ידיעתם.

מוזיקת הפתיחה של הסדרה, שנכתבה על ידי המלחין לאלו שיפרין, היא סימן ההיכר של הסדרה, והיא מפורסמת מאוד, בייחוד כאשר היא מצורפת להנפשה של הפתיל הבוער שלוותה אליה בפתיח של הסדרה.

הפופולריות של הסדרה, בגרסה הישנה החלה לדעוך בתחילת שנות השבעים, והתוכנית בוטלה בשנת 1973. עד להתחלת הקרנתה של הסדרה "24" הייתה משימה בלתי אפשרית, התוכנית שמבוססת על רעיון הריגול, הארוכה ביותר שרצה בטלוויזיה האמריקאית.

 
משלוש יוצא אחד.הרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

תחרות ידע ששודרה בשחור-לבן בסוף שנות ה-70 בהנחיית מאיר שלו.

השתתפו-3 מתחרים, כאשר כל אחד נבחן בתחום התמחותו ללא קשר לנושאים של מתחריו האחרים. החלק המאתגר ביותר של המשחק היה פרק שבו התחרו השלושה בתחום משותף, אשר בא להם בהפתעה מבלי שידעו מראש מה הוא הנושא.
משפחה שכזאתהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זה
משפחת בריידיהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

משפחת בריידי מורכבת מאלמן בשם מייקל אב לשלושה בנים, גרג, פיטר ובובי שמתחתן עם קרול, אלמנה גם כן עם שלוש בנות, מרשה, ג'אן וסינדי. אתם בבית גרה גם אם הבית המסורה אליס.

כל פרק מספר על החיים המורכבים במשפחה הגדולה הזאת, ובעצם סיפורי יום יום כמו בכל בית. האב שמתקין טלפון ציבורי בבית בכדי להלחם בחשבון הטלפון הגבוה, או כשפגע כדור פוטבול באף של מרשה היפה בדיוק לפני פגישה חשובה וגרם לפגיע הקשה באגו שלה ועוד'.
אולם, אף פעם לא הוצגו בעיות קשות שלא יכלו להפתר בסוף הפרק
ע"י ההורים או אליס.

 
הצטרפו אלינו גם בפייסבוק
עדכונים - בלוגים - אירועים - אלבומי תמונות - סרטונים נדירים


שלח דף זה לחבר תגובות, הערות, והוספת מידע, מושגים ונושאים למנוי חינם על מגזין הנוסטלגיה"כובע טמבל" הוסף למועדפיםכל הזכויות שמורות © לאתר נוסטלגיה אונליין ו/או לבעלי התכנים, הדימויים והתצלומים.