חיפוש:   בכל האתר  בשמות הערכים  בקרדיטים     חפש  |  חיפוש תמונות בנושא:   חפש
   מפת האתר  |   כרגע באתר: 149 מבקרים   |  כניסה לדף האישי    
עורך: דייויד סלע
דבר העורך כתבו לעורך
| עמוד הבית | מי אנחנו | מרכז מידע לגולש | על נוסטלגיה ורטרו | קרדיטים | צרו קשר | גולשים כותבים
 

+   אביזרים וחפצים
+   אוספים ותחביבים
+   אז - וכעת
+   אירועים ושנים
+   ארכיון האישים
+   ארכיון הוידאו
+   ארכיון הישראליאנה
+   ארכיון הכרזות
+   ארכיון המצגות
+   ארכיון הקול
+   אתרי נוסטלגיה
+   בידור ופנאי
+   בקיבוץ
+   בריאות, טיפוח וניקיון
+   בשכונה
+   בתים ומבנים מספרים
+   גלויות בולים וסמלים
+   דירה ובניין
+   היום בהיסטוריה
+   המקום בו גרנו
+   העפלה ועליות לא”י
+   חג ומועד
+   טלוויזיה ורדיו
+   ילדות נשכחת
+   לבוש אופנה והנעלה
+   מוזיקה שיר וזמר
+   מזון ומשקה
+   משחקים וצעצועים
+   מתחם מורים
+   נוסטלגיה בצה”ל
+   ספורט
+   ספרות נוסטלגית
+   עבודה ומלאכה
+   פוליטיקה ובחירות
+   רדיו נוסטלגיה
+   רכב ותחבורה
+   רשת חברתית
+   שונות
+   שירותי גולש
+   שפה עברית
+   תיאטרון עברי
+   תקשורת מדיה ופרסום

האתר מוקדש לזכרו של
 יוסי פשרמן (פשי) ז"ל
2003 – 1954

מעל ל - 1100
סרטוני וידאו נוסטלגיים
בארכיון הוידאו שבאתר

יום העצמאות ה-7
 

הצוללת דקר
 

תל אביב הקטנה
 
 
תוכניות טלוויזיה

דאלאס.הרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

דאלאס (באנגלית: Dallas) היא סדרת דרמה עלילתית מסוג אופרת סבון אמריקנית פופולרית ומצליחה, ואחת מן הסדרות הראשונות ששודרו בזמן צפיית השיא (prime-time) שבשעות הערב.

הסדרה שודרה בארצות הברית ברשת CBS בין 1978 ל-1991, וזכתה להצלחה יוצאת דופן. תחילתה במיני סדרה בת חמישה פרקים ששודרה באפריל 1978, ולאחריה שודרה הסדרה במשך 13 עונות נוספות. הפופולריות של הסדרה עלתה בהדרגה עם העונות, והיא הייתה לאחת מסדרות הדרמה המצליחות ביותר שהופקו אי פעם, אם כי בעונותיה המאוחרות היא החלה לאבד מכוחה.

הסדרה מתמקדת בסיפורה של משפחת יואינג (Ewing), משפחה של חוואים ואילי נפט מטקסס, המתגוררים בחווה בשם "סאות'פורק" סמוך לעיר דאלאס. שתי הדמויות הבולטות בסדרה, הן "האח הטוב" בובי יואינג (פטריק דאפי), ו"האח הרע" ג'יי אר יואינג (לארי הגמן), שנאבקו ביניהם כמעט במשך כל ארבע עשרה עונות הסדרה. מרבית עונות השידור הסתיימו ב"קליף האנגר", מצב מסקרן שמושך את הצופים לשוב ולצפות בה עם פתיחת העונה החדשה. הידועה מבין תפניות עלילתיות אלו היא הירי בג'יי אר, שבה הסתיימה העונה השנייה, והותיר את הצופים אל מול השאלה, שהפכה למטבע לשון, "מי ירה בג'יי אר?".

הסדרה זכתה להצלחה במדינות רבות שבהן שודרה, ובהן בישראל, בה שודרה בשנות השמונים בערוץ הראשון, שהיה ערוץ הטלוויזיה היחיד ששידר בישראל באותה עת. שנים מאוחר יותר שודרה הסדרה שוב בערוץ הוט 3. 

דובי דוברמןהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

הדוברמן החברמן (הסדרה הייתה ידועה גם כ"דובי דוברמן") הייתה תוכנית טלוויזיה מקורית של הטלוויזיה החינוכית בת חמישה פרקים ששודרה במקור ב-1981 ולאחר מכן בשידורים חוזרים רבים, וזכתה לפופולריות רבה בקרב ילדי הארץ בשנות השמונים.

התוכנית נועדה לחנך את הילדים בנושא זהירות בכבישים באמצעות כלב דוברמן ידידותי המוצג כדוקטור לחוקי תנועה.
דובי הדוברמן נבח כשמשתתפי הסדרה עשו עברות תנועה והשוטר (דורי בן זאב) נהג להסביר להם את טעותם. בן זאב ומקהלת הילדים שהשתתפו בסדרה שרו שירים שהקלו על זכירת חוקי התנועה. כך הסדרה לימדה את הצופים בה כיצד חוצים כבישים, מה עושים כאשר הרמזור הירוק כבה, שחציית כביש באלכסון היא אסון ועוד.

ב-2011 נבחר דובי להיות במקום הרביעי במצעד הדמויות האהובות ביותר של הטלוויזיה החינוכית.
 
דוקטור האלף בייקדהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זה.
דלת הקסמיםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

דלת הקסמים הייתה תוכנית מ שנות ה - 70 לזהירות בדרכים עבור ילדים. 

היו שם ילד וילדה שתמיד הסתכנו בחוסר מחשבה והקוסם (גדעון זינגר) הציל אותם וחנך אותם.
בן זאב (אבא של דורי) תמיד כעס על הילדים ורצה לתפוס אותם. העובד שלו - הרצל (גידי גוב) היה מעופף ואף פעם לא הצליח לעשות מה שהבוס אמר.

שיר הפתיחה היה פופלרי בקרב הילדים:
"..
.אם מתחשק לך לפעמים לפתוח לרגע את דלת הקסמים בוא ואתן לך מפתח תכנס ותהיה אורח כי פה הקוסם הוא הכל יכול אצלו תוכל ללמוד את הכל..."
דן ועדנההרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

תכנית טלוויזיה קצרה בת 12 דקות ששודרה בטלוויזיה החינוכית בתחילת שנות ה - 70, בהשתתפות אסטל פרידמן, גבי אוטרמן, עלמה בר שני.

דן ועדנה ביחד עם דופי טוב הלב והמגושם, גראמפי הזעפן, קוקו הכלב ומגי המכשפה לומדים בכיתתה הדמיונית של הגב' גרין ביטויים ושירים, ותוך כדי לימוד מרחיבים את אוצר המילים באנגלית.

 
דני דינההרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

 

דני דינה שודרה בטלוויזיה החינוכית בין השנים 1977 - 1986.

הסדרה לימדה את הילדים מהם כללי הזהירות בדרכים באמצעות הצגת חיי היום יום של דני ודינה, בדרכם לבית הספר, במשחקי הכדור בשכונה, טיוליהם עם הכלב ובמפגשיהם עם השוטר השכונתי.

 

 

 
דני וגיל במסע בלתי רגילהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

דני וגיל במסע בלתי רגיל" היה די דומה לסדרה "גבי ודבי" ו- "מנהרת הזמן". גם כאן היו צמד נערים (דני וגיל) שחזרו בכל פרק אחורה בזמן וסקרו ארוע או התרחשות בתחום המוזיקה והאמנות. כך למשל הגיעו ל - "סעודה האחרונה", לקרבות אבירים, לסיפור הציור "המונה ליזה" ועוד ועוד.
דקטאריהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

 

סידרת טלוויזיה שעסקה בשמורת טבע באפריקה שאנשיה נלחמו בעבירות שונות. (ציד לא חוקי, חילוצים, ונושאי איכות סביבה) אחד הגיבורים של הצוות היה אריה מאולף שתפקד כמו כלב טלוויזיוני נובח (שואג) ולא נושך (טורף).

 

 

 
דרך ארץהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 
אנא שלחו אלינו חומר בנוגע לערך זההאחיםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

האחים (באנגלית: The Brothers) הייתה סדרת טלוויזיה בריטית בת 92 פרקים ששודרו ברשת ה-BBC בריטניה וברחבי העולם במשך ארבע שנים רצופות בין השנים 1972 - 1976.

עלילת הסדרה נסובה על הסתבכויותיהם העסקיות, המשפחתיות והאישיות של בני משפחת האמונד ששלושת בניה ("האחים") היו בעלי חברת תובלה פרטית.

בישראל הוקרנו כל פרקי הסדרה ברצף, שבוע אחר שבוע, בטלוויזיה הישראלית בימי רביעי בשעה שמונה בין השנים 1974 - 1977. הסדרה זכתה לפופולאריות עצומה בישראל עד כי הציבור השתדל לא לקבוע אירועים בשעת השידור שלה.

"האחים" הייתה למעשה אופרת הסבון הראשונה ששודרה במדינת ישראל. הקהל, שצפה בערוץ בודד, ולא היה לו ניסיון צפייה בדוגמאות דומות, התייחס אל הסדרה ברצינות, עקב אחריה משבוע לשבוע ושוחח אודות הפרק ששודר, תוך ניתוחו, במקומות העבודה והלימודים.

  
האיים האבודיםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

איים אבודים (אנגלית: The Lost Islands) היא סדרת טלוויזיה אוסטרלית ששודרה בישראל בתחילת שנות השמונים בשעות אחר הצהריים, לאחר מכן בטלוויזיה הלימודית במסגרת הרצועה היומית בשעות הבוקר בחופש הגדול, ולאחר מכן שודרו פרקים ממנה בתוכנית "רואים 6/6" ששודרה בטלוויזיה החינוכית.

עם השנים זכתה הסדרה למעמד של סדרת פולחן בישראל, בעיקר משום שהסדרה שודרה בשידורים חוזרים רבים במשך שנים רבות בשידורי חופשת הקיץ של הטלוויזיה החינוכית, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בסרט הנושא את שם הסדרה.

סופת הוריקן כמעט ומטביעה בלב ים אוניה שעל סיפונה 40 נערים מרחבי העולם. 35 נערים מצליחים להיחלץ מהאוניה בסירות הצלה, אולם בשל הבהלה חמישה נערים נותרים באוניה. הסערה סוחפת את האוניה אל שני איים לא מוכרים המאוכלסים באנשים שהגיעו לשם בנסיבות דומות כ-200 שנה קודם לכן.

האי הראשון, הקרוי טאמבו, נשלט על ידי רודן אלמותי בן 200 שנה המכונה ה-Q אשר הגיע לאי באחת ממספר אוניות אשר היו בדרכם לאוסטרליה. במוקד האי קיים עמק בו חיים צאצאיהם של צוות האוניה המקורית, בסגנון של חיי קהילה קולוניאלית של המאה ה-18. רודן זה היה מאוד רוצה שחמשת הילדים מן העולם החיצון, המהווים סיכון לשלטונו, ימותו. האי השני, הקרוי מאלו, שוכן בקרבת האי טאמבו, קטן יותר בגודלו ושומם. תושבי האי נוהגים לעתים קרובות לקחת את האסירים שלהם ללגונה באי מאלו שם הם מכריחים אותם לצלול ולהשיג "עשב כחול" נדיר אשר מזוקק בהמשך לאבקה בה משתמש Q כדי להאריך את חייו.

הילדים מפתחים קשרי ידידות וחברות עם חלק מן המקומיים, ומצליחים לא רק לנוס ממנו כי אם גם לגרום בסופו של דבר להדחת Q מהשלטון.
האיש השווה מיליוניםהרשמו חינם ל"כובע טמבל – שבועון לנוסטלגיה והיסטוריה ישראלית"
שתף 

סטיב אוסטין האיש השווה מיליונים (במקור, באנגלית: Steve Austin - The Six Million Dollar Man), היה גיבור סדרת טלוויזיה שהופקה על ידי חברת ABC ושודרה בערוץ הראשון והיחיד באותה עת של הטלוויזיה הישראלית שודרה הסדרה בין 1976 ל-1979.

לפי סיפור המסגרת (שהוצג בפתיח בתחילת כל פרק מפרקי הסדרה), אוסטין היה אסטרונאוט, שנפגע בתאונה וכמעט נהרג. בניתוח, שעלותו 6 מיליון דולר, הושתלו לו יד, רגליים, ועין מלאכותיים, שהפכו אותו לסייבורג או "אדם ביוני", שמשלב רכיבים אנושיים ואלקטרו-מכניים, בעל יכולות בלתי רגילות. החלקים הביוניים בגופו הופעלו על ידי מחשב שחובר ישירות למוחו של אוסטין ומקור האנרגיה שלהם היו סוללות גרעיניות זעירות באיברים הביוניים.

אוסטין היה מסוגל לרוץ במהירות של 100 קמ"ש. ידו הייתה בעלת כוח אדיר ולעינו הביונית היה כושר זום לראייה מרחוק וכושר ראייה באינפרה אדום. כתוצאה מיכולותיו הוא נשכר על ידי הסוכנות הדמיונית OSI המסונפת כביכול לפנטגון, משרד ההגנה האמריקאי.

אחד המאפיינים הייחודיים של הסדרה, ואחד החלקים הזכורים ביותר הוא הפתיח הארוך יחסית (דקה ו-20 שניות) שפתח כל פרק ופרק. בתחילת פתיח נראה צילום של תאונה אמיתית שאירעה בסוכנות החלל האמריקאית ב-10 במאי 1967‏‏‏ שבה התרסק כלי טיס ניסיוני שנבנה לצורך בחינת החזרה לכדור הארץ של מעבורות חלל. הטייס האמיתי שרד את ההתרסקות.

בהמשך מסופר ב"voice over" על הניתוח בו מושתלים לאוסטין חלקיו הביוניים על ידי הממציא "אביו" של אוסטין הביוני וראש OSI, אוסקר גולדמן. קולו של אוסקר נשמע אומר את המילים:
Steve Austin, astronaut. A man barely alive. Gentlemen, we can rebuild him. We have the technology. We have the capability to build the world's first bionic man. Steve Austin will be that man. Better than he was before. Better, stronger, faster.

סטיב אוסטין, אסטרונאוט. אדם שבקושי חי. רבותי, אנו יכולים לבנות אותו מחדש. יש לנו הטכנולוגיה. יש לנו היכולת לבנות את האדם הביוני הראשון בעולם. סטיב אוסטין יהיה האדם הזה. טוב יותר מאשר לפני כן. טוב יותר, חזק יותר, מהיר יותר.

 
הצטרפו אלינו גם בפייסבוק
עדכונים - בלוגים - אירועים - אלבומי תמונות - סרטונים נדירים


שלח דף זה לחבר תגובות, הערות, והוספת מידע, מושגים ונושאים למנוי חינם על מגזין הנוסטלגיה"כובע טמבל" הוסף למועדפיםכל הזכויות שמורות © לאתר נוסטלגיה אונליין ו/או לבעלי התכנים, הדימויים והתצלומים.